Biuletyn Informacji Publicznej
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

Wycieczka do Warszawy

W dniu 15.06.2016r. została zorganizowana jednodniowa wycieczka do Warszawy. Po sprawdzeniu autokaru przez mławską policję wyruszono w bezpieczną podróż do stolicy. O godzinie 10.30 rozpoczęto zwiedzanie wystawy znajdującej się w Pałacu Kultury i Nauki. Podczas zwiedzania statku pasażerskiego Titanic dość szczegółowo poznano niektóre postacie feralnego rejsu oraz  wystrój i wyposażenie kajut. Opowieści przewodnika oraz  200 oryginalnych przedmiotów wydobytych z wraku statku, dało pełnowymiarową rekonstrukcję wnętrza.  Dziecięce buciki, oryginalny serwis stołowy, pocztówka napisana przez pasażera trzeciej klasy o luksusie na statku, prywatne zdjęcia podróżnych,  dziennik prowadzony na bieżąco aż do dnia katastrofy - to tylko niektóre z eksponatów, które zobaczyli uczestnicy. Część przedmiotów została podarowana przez spadkobierców osób, które przeżyły katastrofę - były talizmanami trzymanymi przez lata "na szczęście". Wystawa prowadziła przez korytarze i kabiny Titanica, pomieszczenia dla pasażerów i załogi, mostek kapitański i pokój radiotelegrafisty. W trakcie zwiedzania uczestnicy poznali twórców trzech siostrzanych liniowców (Olympic, Titanic i Gigantic). Po dość mocnych wrażeniach wyniesionych ze statku uczestnicy przejechali do Belwederu, siedziby Prezydenta RP. Tu czekał na nich przewodnik, który opowiedział historię tego miejsca. Uczestnicy mogli obejrzeć wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, salę historii Orderu Wojennego Virtuti Militari, Kaplicę Belwederską. Również dowiedzieli się że obecnie w Belwederze odbywają się uroczystości z udziałem głowy państwa bądź przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP. Następnie wszyscy przeszli do ogrodów, czyli Łazienek Królewskich, które są chlubą Warszawy. Przy pomniku Chopina każdy mógł posłuchać krótkiego utworu wydobywającego się ze słynnej ławeczki. Ponadto uczestnicy zobaczyli Pałac na wodzie, Biały Dom i Pomarańczarnię, przy której wspólnie zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Następnie uczestnicy udali się na posiłek w Mac Donald s. Najedzeni i wypoczęci ruszyli w drogę powrotną pełni ciekawych wspomnień. Powrót do Mławy nastąpił o godzinie 20-tej.

 

Z

 

 Z  

 

Z

 

Z

 

2Q==

 

Z

 

Z

 

2Q==

 

Z  

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Agnieszka Moszczyńska
  data wytworzenia: 2017-11-08
 • opublikował: Agnieszka Moszczyńska
  data publikacji: 2017-11-08 14:21
 • zmodyfikował: Agnieszka Moszczyńska
  ostatnia modyfikacja: 2017-11-21 10:24

Dzień Matki w ŚDS w Mławie

W dniu 25.05.2016 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Mławie odbyły się uroczyste obchody Dnia Matki.

Na tę uroczystość przygotowano przedstawienie słowno-muzyczne oraz pokaz multimedialny. Początek imprezy rozpoczęła Pani Joanna Kłobuszewska kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie, która przywitała wszystkich przybyłych gości. Następnie uczestnicy Domu zaprezentowali przygotowane wiersze oraz zaśpiewali piosenkę „Mamo” i „Sto lat”. Po części artystycznej wyświetlona została prezentacja multimedialna pt. „Z życia naszego domu” z imprez kulturalno – sportowych, w których brali udział uczestnicy Domu. Po przedstawieniu uczestnicy złożyli życzenia swoim mamom, wręczając im kwiaty z kolorowej bibuły, wykonane w ramach terapii plastycznej oraz płytę cd ze zdjęciami uczestników. Po części artystycznej zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek.

Impreza zakończyła się o godz. 15. Mamy z wielkim żalem opuszczały Ośrodek, serdecznie dziękując za miło spędzony czas.

 

Z

 

9k=

 

2Q==

 

Z

 

9k=

 

Z

 

2Q==

 

 9k=

 

9k=

 

2Q==

 

9k= 

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Agnieszka Moszczyńska
  data wytworzenia: 2017-11-08
 • opublikował: Agnieszka Moszczyńska
  data publikacji: 2017-11-08 14:21

X Konkurs kulinarny ,,Mniam - Mniam"

W dniu 13.04.2016 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Mławie przy ul. Słowackiego 16 odbył się po raz dziesiąty konkurs kulinarny „Mniam – mniam”. Tematem przewodnim konkursu było przygotowanie kanapek wiosennych. W konkursie brało udział 6 grup składających się z uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie. Każda z grup wytypowała swojego przedstawiciela  i pod jego kierunkiem odbywała się praca. Otwarcia konkursu dokonała o godzinie 1030 Pani kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie – Joanna Kłobuszewska.

Uczestnicy podzielili się obowiązkami. Poszczególne osoby przygotowały produkty a następnie smarowały chleb masłem i pokroiły warzywa i wędlinę na kanapki. Efektem pracy były przepięknie udekorowane , kolorowe wiosenne kanapki.

Składniki na kanapki:

 • pieczywo oraz masło,

 • sałata,

 • rzodkiewki ,

 • pomidory ,

 • szczypior,

 • jaja na twardo,

 • wędlina, kiełbasa,

 • pieprz, papryka, sól.

Jury w składzie: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie Urszula Krajewska, Kierownik Joanna Kłobuszewska i Kadra Terapeutyczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie, ogłosiło werdykt, w którym wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodą w konkursie było zjedzenie własnoręcznie przygotowanych kanapek przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie.

 

2Q==

Z

9k=

2Q==

Z

9k=

Z

Z

2Q==

Z

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Agnieszka Moszczyńska
  data wytworzenia: 2017-11-08
 • opublikował: Agnieszka Moszczyńska
  data publikacji: 2017-11-08 14:21
 • zmodyfikował: Agnieszka Moszczyńska
  ostatnia modyfikacja: 2017-11-21 10:25

Bal Karnawałowy w ŚDS w Mławie

W dniu 04.02.2016 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Mławie odbył się Bal Karnawałowy połączony ze świętem Walentynkowym. Z tej okazji zaproszeni zostali uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żurominie oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bogurzynie. Zgodnie z tradycją karnawałową wszyscy  poprzebierani w stroje bajkowe bawili się do końca imprezy.

Na Sali balowej, która przystrojona była kolorowymi balonami i łańcuchami z bibuły, znajdowało się olbrzymie czerwone serce w którym każdy mógł stanąć do fotografii z ulubioną osobą.

Całą imprezę o godz.10 rozpoczęła Pani kierownik witając wszystkich bardzo serdecznie oraz życząc udanej zabawy. Następnie w rytmie muzyki disco-polo rozpoczęły się tańce przeplatane ciekawymi konkursami.

Pierwszym z nich był taniec w parze z balonikiem. Zadaniem każdej pary było dopilnowanie, by podczas tańca balon  nie upadł na podłogę. Innym konkursem był taniec na gazecie. Uczestnicy pomimo małej powierzchni do tańca świetnie radzili sobie z podjętym zadaniem. Kolejnym konkursem były znikające krzesła który należy do najbardziej lubianych. Podczas tej zabawy zawodnicy rozwijają swoją zwinność, sprawność oraz spostrzegawczość.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursach, nagradzani byli słodyczami oraz nagrodami rzeczowymi co dodatkowo motywowało do zabawy.

Podczas trwającej zabawy wszyscy uczestnicy mieli przygotowany mini barek przy którym mogli poczęstować się ciastkami, chrupkami, paluszkami, cukierkami, owocami i ciastem Nie zabrakło również na tym stole kawy, herbaty, oraz napoi do gaszenia pragnienia.

Ta niezwykle udana impreza zakończyła się o godz. 1500 pożegnaniem naszych gości, którzy najwyraźniej nie mieli ochoty opuszczać nas. Śmiało pytali wychodząc, czy mogą liczyć na kolejne zaproszenie do naszego Ośrodka.

 

2Q==

 

9k=

 

2Q==

 

9k=

 

Z

 

2Q==

 

Z

 

9k=